Стебло Остри камен мелење битови, Моќ Ротирачки Алатка Тампон Тркала, Брус Постави Полирање Камен Алатка Комплет 100 парчиња
Новак

Стебло Остри камен мелење битови, Моќ Ротирачки Алатка Тампон Тркала, Брус Постави Полирање Камен Алатка Комплет 100 парчиња

DEN 248.00

Во достапна форма

Парчиња за мелење камен, добро е за употреба со многу површини, вклучувајќи закривени, рамни и дупчиња површини и одлични за мелење и бришење Моќ Ротациона Алатка Тампон Тркала, лесно острење на сечилата на моторната пила. Во основа замени со рачка мали мелење тркало, и без загадување на прашина. Вклучува 100 глави за полирање, 2 форми [конусна глава] и [цилиндрична глава], и секоја форма има 5 различни големини, што лесно може да се справи со различни сценарија за употреба. Погоден е за мелење и полирање на сите видови калапи, стакло, медицински инструменти и метали. Ако имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не и бидете среќни да ви помогнеме да ги решите. Со дизајн на куршум остар облик алуминиум оксид мелење камен е погоден за камен, стакло, метали, керамика, скапоцени камења, одлеаноци, заварени зглобови, навртки, ' рѓа, нерѓосувачки челик.

Главните карактеристики

Избор на клиент