Термометар За Скара Од Не ' Рѓосувачки Челик - 0-280 ● Температурен Мерач На Покажувачот На Рерната-Издржлив &засилувач; Точен-Идеален За Кујна, Скара и Потреби За Готв
Новак

Термометар За Скара Од Не ' Рѓосувачки Челик - 0-280 ● Температурен Мерач На Покажувачот На Рерната-Издржлив &засилувач; Точен-Идеален

DEN 2.67

Во достапна форма

Издржлив Материјал : Изработен од нерѓосувачки челик, овој термометар за скара е отпорен на ' рѓа, отпорен на корозија, отпорен на високи температури, еколошки и хигиенски, обезбедувајќи долготрајни перформанси Широк Опсег На Мерење : Способен за мерење на температурен опсег од 0€ до 280€, овој мерач на температура на покажувачот на рерната е совршен за следење на различни температури за готвење во вашата кујна или скара. Биметален Термометар : овој инструмент од индустриско одделение е погоден за мерење на средни и ниски температури, што го прави идеална алатка за широк спектар на кулинарски апликации. Точни Отчитувања : Со бројчаник со ваги и точки за калибрација печатени со свилен екран, нашиот термометар нуди јасни, точни отчитувања за да се обезбедат соодветни температури за готвење за вкусни и безбедни оброци. Разновидни Апликации : нашиот термометар за скара од нерѓосувачки челик е совршен за употреба во различни индустрии, вклучувајќи нафта, хемикалија, металургија, текстил и храна, обезбедувајќи точно мерење на температурата за различни потреби.

Главните карактеристики

Избор на клиент