OFFROADTOWN Резервни Гуми За Сопирање СВЕТЛО RGB Трето Сопирачко Светло Одговара За Џип Wrangler JK JL 2007-2020 LED 3 Трето Светло За Сопирање со Далечински Управувач Разнобојно Трет
Новак

OFFROADTOWN Резервни Гуми За Сопирање СВЕТЛО RGB Трето Сопирачко Светло Одговара За Џип Wrangler JK JL 2007-2020 LED 3 Трето Светло За Сопирање

DEN 0.33

Во достапна форма

Одличен Визуелен Ефект-3-то светло за сопирачките вклучува 90 супер светли ЛЕД чипови, излезно јасно и непосредно црвено светло за очигледни предупредувачки сигнали при сопирање, одличен потсетник за претстојното задно возило за одржување побезбедно растојание, зголемување на видливоста и зајакнување на дополнителната безбедностНеговиот животен век повеќе од 50. Стилска ФУНКЦИЈА RGB-rgb функциите не треба да се користат на вашиот мобилен телефон или безжична мрежа, само користете го далечинскиот управувач што го дадовме за да ги контролираме сите функции.Безжично Прилагодете ја неговата боја и брзини на блиц, 8 Статични Монихроматски Режими и 11 Динамички Режими,постои и автоматски режим на циклус.Кога ја притискате сопирачката, поставете го стандардното светло за сопирачките на црвено без разлика на режимот што го имате. Висококвалитетно Светло За Трета Сопирачка-Издржливо куќиште од леано алуминиум со облога во прав на површината за да се спречи ' рѓа и корозија; со пушена црна компјутерска леќа со висок пренос на осветлување. Ип67 водоотпорен и отпорен на прашина дизајн направете го тркалото светло погодно за сите видови дожд,снег, магла, пустина и други сурови средини. Лесна Инсталација-Прво отстранете ја резервната гума и ставете ја светлината на сопирачката на гумата на столпчињата.Потоа поврзете ги жиците на светлото на сопирачката на гумата со постојното трето светло за сопирање на вашето возило,црвената жица со светло за трчање,сината за светлото на сопирачките,црната до негативната.

Главните карактеристики

Избор на клиент