Рокстор Премиум Пренослив 4 Порт Хаб
Новак

Рокстор Премиум Пренослив 4 Порт Хаб

DEN 2.67

Во достапна форма

Интерфејс на домаќинот : USB 3 Вкупен Број НА USB Порти : 4. Боја На Производот : Црна. Фактор На Форма : Надворешен. Рокстор Премиум Слим Пренослив 4 Порт УСБ-Ц Центар ви овозможува да ја промените ВАШАТА USB Порта ОД ТИПОТ Ц во 4 USB 3.0 Тип-А Порти без потреба од надворешно напојување бидејќи Се Напојува Со Автобус (стапки на пренос до 5 Gbps). Овој тенок пренослив адаптер ја зголемува поврзаноста на вашиот лаптоп или десктоп преку една ПОРТА USB Тип-Cé или Thunderbolt ® 3. Тенкиот пренослив дизајн е наменет да се користи во движење. Овој Тенок Пренослив USB центар е компатибилен со широк спектар на лаптопи и десктоп компјутери. Исто така, тој е компатибилен со многу оперативни системи како Што Се Windows®, Mac, Linux® и Chrome OS®. Се инсталира автоматски откако ќе го поврзете со вашиот лаптоп, едноставно приклучете-n-play, за да можете да работите и да работите за неколку секунди. Автобус напојува, цртање моќ директно ОД ВАШИОТ USB Тип-C порта на вашиот лаптоп или десктоп. ОВОЈ USB-центар Тип-Ц е економично решение за одржување на вашите постоечки USB-уреди и периферни уреди кои работат, како што се вашите печатачи, надворешни хард дискови и флеш-уреди.

Главните карактеристики

Избор на клиент