Лесен магаре Енди, лесен за дишење на светло за дишење на ветерници за ветерници, целосна ветерна вода отвратителна upf50+ сина l
Новак

Лесен магаре Енди, лесен за дишење на светло за дишење на ветерници за ветерници, целосна ветерна вода отвратителна upf50+ сина l

DEN 2.00

Во достапна форма

100% полиестер, мека, лесна, ветровито, отвратителна вода, но сепак дишејќи јакна без качулка, ве одржува суво и топло Затворање на патент. Само миење на рацете. Вода отврати, но сепак дише : Овој женски голф ветерник има финиш на DWR и PU обложена мембрана, нуди перформанси кои се отпорни на вода за да ве одржуваат удобно и суво на лесен дожд и сè уште дише. Поставата за мрежи додаде за поголема дишење и брзо ја пренесува влагата. Прилагодливо вклопување : Целосната патент јакна на ветерници се карактеризира со јака со заштитник на брадата против колиби; Еластични манжетни и постери за влечење за флексибилно и прилагодливо вклопување. Лесен и ветровит : Ултра лесен и ветер доказ, во корист на погодност и компактно складирање. Вградена заштита UPF 50+ : UPF 50+ ткаенина за дополнителна заштита од штетните зраци на сонцето. Одлично за пролет, есен, зимски слој и летна УВ заштита. Разноврсна јакна : 2 големи широки џебови. Јакна за ветерници со лесна ветерница е совршена за плажа, трчање, голф, патување, кампување, пешачење, работа, куче за одење итн. Активности на отворено и секојдневно носење. Дизајн на стенд-ап јака. Вода што се појавува и дише.

Главните карактеристики

Избор на клиент