Mejuew 50pcs 75mm 3 инчен вода суво пескарење дискови кука јамка 10000 решетки од шкурка со песок од песок од песок за полирање на метал од дрво
Новак

Mejuew 50pcs 75mm 3 инчен вода суво пескарење дискови кука јамка 10000 решетки од шкурка со песок од песок од песок за полирање

DEN 1.33

Во достапна форма

[Одлична издржливост] Направено од висококвалитетни силиконски карбидни материјали во комбинација со латекс водоотпорна база на поддршка и користи електростатска технологија за песок за да ја направи површината мазна и мека Исто така, има анти-ударни и анти-статички ефекти. [Добар ефект на полирање] Висококвалитетно свиткување на латекс, без деформација под ефект на суво пескарење. Влажното мелење може да ги намали распрскувачите на прашина, да ги минимизира гребнатините на мрзнување, да ја зголеми отпорноста на абење за 30%, а брзината на мрзнување на шкурка може да издржи до 10000 вртежи во минута. [Добро лепило] Поддршка на велкро, лесно да се придржувате до случаен орбитал Сандер, но нема да падне кога ќе се инсталира во употреба. [Влажно и суво] може да се користи во многу груби работни средини, како што се вода, лак, школка, лак или масло. Пескачката хартија нема да се распадне, да се распаѓа или да се распаѓа додека се користи. [Широка апликација] Дисковите за хартија од песок се одлични за рафинирање на автомобили, обработка на дрво и композитни, морски бродови и производство на возила. Речиси целата работа за полирање може да се заврши со нив. Само изберете ја вистинската големина на шкурка за вашиот проект. Спецификација : Разновидноста на абразивната хартија на дискот содржи 60-10000 решетки, што може целосно да ги исполни вашите барања за мелење и полирање. Трајната силиконска карбид шкурка е погодна за сите видови на метални и неметални материјали со сложена корозија на површината, сликарство, дебагирање, мелење на спојници и полирање на зглобовите. Вклучувајќи голи дрво, насликани површини и метал, алуминиумска легура, гума, кожа, пластика, камен, стакло и други материјали. Дискот од 3 инчи 75мм е фиксиран на соодветна подлога за поддршка на кука и јамка, која е поврзана со орбитален случаен Sander или DA Polisher или Angle Grinder, за да можете да ја завршите работата брзо, заштедувајќи ви време и пари.

Главните карактеристики

Избор на клиент