икефе 15 Бела &засилувач; Сина ПОТОПНА ПРЕДВОДЕНА Аквариумска Аквариумска Аквариумска Светлина Со Тајмер/Затемнувачки Подводен Аквариум ЗА АКВАРИУМСКИ ЛЕД Светил?
Новак

икефе 15 Бела &засилувач; Сина ПОТОПНА ПРЕДВОДЕНА Аквариумска Аквариумска Аквариумска Светлина Со Тајмер/Затемнувачки Подводен Аквариум

DEN 223.84

Во достапна форма

Долг животен век од најмалку 50000 часа со користење на Врвни Led Диоди. Многу посветла со користење на ултра-светли SMD 5050 Led Диоди. Заштеда на енергија, ниска топлина, долготрајна. Низок работен напон (DC 12 V), безбеден и нема да предизвика никаква штета на луѓето или рибите. Одличната запечатена лесна лента може целосно да се потопи во вода. Лесно се поправа со две силни вшмукувачки чаши, цврсти и сигурни. Излез : DC12 V 1 A. Влез : 100-240 V 50/60 Hz. ЛЕР Тип : Ултра светла 5050 ЛЕР. ЛЕР Количина : 42 ЛЕР. Водоотпорно Ниво : ИП68 потопно. Боја На Светлината : Сина + Бела. Должина на светлосна лента : 15 инчи (38см). Должина на лесен Кабел : 5 стапки (1,5 м). Должина на кабелот на адаптерот : 3,2 инчи (1м). Лед светлосната лента е потопна, но адаптерот ЗА напојување не е водоотпорен. Осигурајте се дека конекторот е цврсто поврзан. 1 х АКВАРИУМ РИБА РЕЗЕРВОАРОТ ПРЕДВОДЕНА Светлина (15 инчи, 38см). 2 х Вшмукување Чаши. 1 x Адаптер За Напојување. ●3 РЕЖИМИ на ОСВЕТЛУВАЊЕ ● сината, белата или белата и сината светлина ја подобруваат бојата на предметите во резервоарот за риби. Тоа може да се користи како главна светлина, акцент светлина,или замена аквариум хауба светлина. Идеален за стаклен резервоар за риби, осветлување на воздушни меури, карпи, корали, терариум, фонтана, вештачки пејзаж. ●LED АКВАРИУМСКО СВЕТЛО ЗА АКВАРИУМСКИ РЕЗЕРВОАРИ со ТАЈМЕР ● led светлото на резервоарот за риби има вграден програмабилен автоматски тајмер и 3 времетраење на времето, тој автоматски ќе се вклучува и исклучува во исто време секој ден и ќе свети 6 часа, 10 часа или 12 часа. Нема комплицирана инсталација.

Главните карактеристики

Избор на клиент