Rakstore Двојна Сонда Водоотпорен Прашина Ултразвучно Опсег Модул 2cm-500cm Далечина Сензор За Мерење Сонда Слепа Точка Робот Пречка Избегнување JSN-SR20-Y1
Новак

Rakstore Двојна Сонда Водоотпорен Прашина Ултразвучно Опсег Модул 2cm-500cm Далечина Сензор За Мерење Сонда Слепа Точка Робот Пречка Избегнување

DEN 207.84

Во достапна форма

Модулот ЗА опсег НА ДВОЈНА сонда JSN-SR20-Y1 може да обезбеди функција за сензори за растојание без контакт од 2cm-500cm, а точноста на опсегот може да достигне дури 3mm овој производ усвојува дизајн на ултразвучна сонда со двојна водоотпорна индустриска класа, водоотпорен тип, стабилни перформанси и понизност за работа со сите Mcu на пазарот. Супер близок опсег, слепата зона е само 2 СМ, стабилен опсег. Работен напон : DC 3.5 V, работна струја : less8m A, фреквенцијата на сондата : 40k Hz. Опсег : 2см-500см, резолуција : 3мм, измерете го аголот : 60 степен.

Главните карактеристики

Избор на клиент