Medline CPAP перница со синтетичко влакно полнење максимална удобност за спиење, странични и задни заспани, 15 W x 20,25 L x 4 H, 1 EA
Новак

Medline CPAP перница со синтетичко влакно полнење максимална удобност за спиење, странични и задни заспани, 15 W x 20,25 L x 4 H, 1 EA

DEN 3.33

Во достапна форма

Ватичните странични панели создаваат посебен раб, дозволувајќи им на маската CPAP удобно да виси над страната на перницата Добро работи со сите типови назални, полно лице или назални маски. Контурираната перница е удобна за спиење на грбот, страничните и стомакот. Дизајнот го прави доволно издржлив за поддршка на главата и вратот без да го изгуби својот раб, но сепак доволно мек за да спие цела ноќ. Покривот е отстранлив и може да се пее; Бродовите компресирани, се шират во целосни димензии за неколку часа. Разбудете се освежени, енергични и подготвени за преземање на денот. Покрив за перење машина со броење од 300 нишки. Уникатен ергономски дизајн. Исеците на перници ви овозможуваат удобно да спиете на грб, страна или стомак.

Главните карактеристики

Избор на клиент