Занаки голем капацитет за складирање на торбичка маркер Пен молив случај Едноставна канцелариска торба кутија за уметност и кутии за складирање на скици за куршум
Новак

Занаки голем капацитет за складирање на торбичка маркер Пен молив случај Едноставна канцелариска торба кутија за уметност и кутии за складирање

DEN 239.84

Во достапна форма

Надграден голем капацитет, идеален за разни прилики Премиум Оксфордска крпа, тајната на трајната. Дизајн на покритие на сендвич и поддршка за форма, четворка заштита. Ексклузивен внатрешен дизајн, за вчитување повеќе. Подобро метален патент, мазен и лесен за носење. 【Надграден голем капацитет, идеален за различни прилики】- 9,2 x 7.0 x 1,5 инчи внатрешна димензија, лесно одговара на 100 парчиња стандардна големина пенкала и моливи. Совршено за најголема големина на моливи, вклучува пенкала со двојна четка Tombow, топка пенкало, восочен молив, хајлајтер, пенкало во боја на вода, пенкало за маркер, итн. Флексибилен дизајн на вреќи со мрежи, направете го тоа исто така да одговара и за Bullet Journal, 6 x 8 инчи скици, скици, Sketchbook, i Pad mini, 6 -инчен поттикне. Мора да има за пишување списание, скица за цртање, создавање прототип и белешки. 【Премиум Оксфордска крпа, тајната на трајната】- Оваа трајна торба за молив на Ripstop е направена со висока стандардна ткаенина во Оксфорд, која површината на ткаенината е 8,85 мл/yd², предивото од предиво и пополнувањето е 50 x 38 брои по квадратен инч. Споредено со друга слабо торбичка 2.4oz нето тежина, овој случај на пенкало има 6,7oz нето тежина. Колку е попозитивен бројот, подобар квалитет и издржливост. На прв поглед и допир, ќе го знаете одговорот. Design Дизајн на покритие на сендвич и поддршка за облик, четворка за заштита】-3-слој дизајн на капакот : Надворешниот слој е премија од Оксфордска ткаенина со внатрешна обвивка отпорна на вода, го штити вашиот молив или пенкало од ненадејно прскање на вода. , спречува шокантно вашето канцелариски материјал. Внатрешната обвивка со полиестер со голема густина, избегнува да се раскинува во секојдневна употреба. Дополнителен вграден систем за поддршка на обликот, го одржува овој случај со молив во добра форма, го перниша од испакнатини и паѓања. 【Ексклузивен внатрешен дизајн, за вчитување на повеќе】-9x6,5 инчи голема торба со патент, идеална за мали ножици, лепило лента, пост-тоа белешка, список за правење, графички калкулатор, моќност на Mac Book. Партитивна табла со 6 поделби на еластична лента и 2 слотови, лесни за носење 30 парчиња молив со редовна големина /пенкало /маркер /хајлајтер /креда, 3 парчиња еразари и острилка за молив од 1 парчиња. Полу-отворена мрежа со 2 фиксирање на еластична лента, се вклопува за тетратка A5 A6 A7 A8, 7,9 инчен i Pad Mini, 6 инчи поттикне, итн. 【Подобро метален патент, мазен и лесен за носење】- Зиперската глава е направена од супериорен цврст не'рѓосувачки челик, 4 пати поголема од другите брендови. Ве прави непречено да ја отворите оваа торба со моливи, да избегнете да се заглавите или да се распаѓате. Должината на лентата за рачки со патент е 5,9 инчи, лесен за фаќање, ви заштедува повеќе време и напор. И, толку е погодно да се носат во раце или да висат на куки. Мисијата на овој случај со молив е, што ве прави веднаш да ја сфатите инспирацијата и да се фокусирате на создавање. 【Надграден голем капацитет, идеален за различни прилики】- 9,2 x 7.0 x 1,5 инчи внатрешна димензија, лесно одговара на 100 парчиња стандардна големина пенкала и моливи. Совршено за најголема големина на моливи, вклучува пенкала со двојна четка Tombow, топка пенкало, восочен молив, хајлајтер, пенкало во боја на вода, пенкало за маркер, итн. Флексибилен дизајн на вреќи со мрежи, направете го тоа исто така да одговара и за Bullet Journal, 6 x 8 инчи скици, скици, Sketchbook, i Pad mini, 6 -инчен поттикне. Мора да има за пишување списание, скица за цртање, создавање прототип и белешки. 【Премиум Оксфордска крпа, тајната на трајната】- Оваа трајна торба за молив на Ripstop е направена со висока стандардна ткаенина во Оксфорд, која површината на ткаенината е 8,85 мл/yd², предивото од предиво и пополнувањето е 50 x 38 брои по квадратен инч.

Главните карактеристики

Избор на клиент