EAI 1.125 X2.000 X0.250 FPM/FKM TC Двојна усна w/не'рѓосувачки челик пролет 1-1/8 x2 x1/4 Ком. Заптивки на вратилото W/Viton
Новак

EAI 1.125 X2.000 X0.250 FPM/FKM TC Двојна усна w/не'рѓосувачки челик пролет 1-1/8 x2 x1/4 Ком. Заптивки на вратилото W/Viton

DEN 864.00

Во достапна форма

Истиот работен ден испорака !! Супериорен квалитет и издржливост : EAI FPM / FKM заптивки на нафта се дизајнирани со висококвалитетна пролет од не'рѓосувачки челик и флуорополимер еластомер+синтетичка гума за сигурни и долготрајни перформанси Оваа заптивка од 1,125 "ID е лесен за употреба, практична и разноврсна и е одлично решение за да се запре истекувањето на лубрикантот. Супериорен квалитет и издржливост : EAI заптивките на маслото се дизајнирани со пролет од не'рѓосувачки челик и флуорополимер еластомер со голема јачина -Семање на перформансите. Заптивката на гумената обвивка е лесна и не е лесна за старост. Одлично вклопување : 1,125 "x 2" x 0.25 "Широко се користи во која било апликација што вклучува масло, гориво, минерална киселина, итн. Отпорна на течност : оваа двојна усна Нафтената заптивка има одличен отпор на озон и временски услови, минерални масла и маснотии, алифатични, ароматични и исто така специјални хлорирани јаглеводороди, бензински, дизел горива, силиконски масла и маснотии. Тој е погоден за високи вакуумски апликации. Отпорност на висока температура : Поради неговиот флуорополимерски еластомер+синтетички гума матрија, тој ќе ги надмине температурите од -26oc до 230o C и има голема јачина на затегнување. !! Истиот работен ден испорака !! Супериорен квалитет и издржливост : EAI FPM / FKM заптивки на нафта се дизајнирани со висококвалитетна пролет од не'рѓосувачки челик и флуорополимер еластомер+синтетичка гума за сигурни и долготрајни перформанси. Оваа заптивка од 1,125 "ID е лесен за употреба, практична и разноврсна и е одлично решение за да се запре истекувањето на лубрикантот.

Главните карактеристики

Избор на клиент