Alremo Huangxing - 3 фаза цврста состојба на релето, релејски панел 480V реле за цврста состојба, машини за пакување за машини за машини за храна за петрохемиска опрема
Новак

Alremo Huangxing - 3 фаза цврста состојба на релето, релејски панел 480V реле за цврста состојба, машини за пакување за машини за машини

DEN 0.33

Во достапна форма

Ултра ниска струја на влез, ниска струја на истекување на состојба на излез, на пад на државниот напон Дојдете со LED индикација за излез на светлина, транспарентно заштитно покритие обезбедува дополнителна заштита за корисниците. Серија SSR серија три фази на цврста состојба Електрични уреди усвојуваат пластична обвивка за ретардација на пламен со епоксидна смола, задни жици, со силна структура, отпорност на голема влијание, силна отпорност на вибрации. Содржат R C тампон со стандарден излез, поминете низ 100% тест за стареење на струјата на оптоварување. Двонасочен излез на SCR е погоден за комерцијални тешки индустриски апликации со сигурни перформанси. Ултра ниска струја на влез, ниска струја на истекување на состојба на излез, на државниот напон Drop3. Содржат R C тампон со стандарден излез, поминете низ 100% тест за стареење на струјата на оптоварување4. Дојдете со LED индикација за излез на светлина, транспарентното заштитно покритие обезбедува дополнителна заштита за корисниците5. Серија SSR серија три фази на цврста состојба Електрични уреди усвојуваат пластична обвивка за ретардација на пламен со епоксидна смола, задни жици на терминал, со силна структура, отпорност на голема влијание, силна отпорност на вибрации6.

Главните карактеристики

Item Type:
3 Phase Solid State Relay
Material:
ABS
Purpose:
Relay
Model:
SSR 3/032 4840A
Control Voltage:
3 32VDC
Load Voltage:
480VAC
Load Current:
40A
Control Current:
鈮?0mA
Passed European Community CE certification and international IS09000 certification:
Package List:

Избор на клиент