AEXIT AC250V/6A 125V/10A Wallидни прекинувачи 20мм DIA I/O SPST ROORN RONKER SWITCH DIMMER SWITCHES RED 5PCS
Новак

AEXIT AC250V/6A 125V/10A Wallидни прекинувачи 20мм DIA I/O SPST ROORN RONKER SWITCH DIMMER SWITCHES RED 5PCS

DEN 97.28

Во достапна форма

Име на производот : Рокерски прекинувач; Тип : On-Off (SPST) Терминали : 2; напон за оценување : AC 250 V 6 A. AC 125 V 10 A : AC 125 V 10 A; вкупна големина (секоја) : 20 x 30mm/ 0,8 "x 1,2" (D*L). Боја : црвена, црна; материјал : пластична содржина на пакет : 5 парчиња X Рокер прекинувачи. Прекинувач на рокер : AC 250 V Струја на струја РЕДИЗИРА FORЕ ЗА ИНУДИКТИВНИ ОБУКА НА ПОВЕЕ ПОДНЕСУВА : 1.8 Важно е известување : Оценките на етикетата на прекинувачот се само за чисто отпорно оптоварување на наизменична струја, за други типови оптоварувања, погледнете на оценките погоре.DC Оценките за струјата на оптоварувањето се многу пониски од оптоварувањето на наизменична струја, доколку треба да го користите овој прекинувач со повеќе Од 0,5А DC оптоварување, на почетокот контактирајте не за компатибилност.

Главните карактеристики

Избор на клиент