Загреана карач за трепки за трепки за трепки, USB загревање на загревање на окото, виткање на трепки за време на температура, алатка за трепки за загревање, брз компле
Новак

Загреана карач за трепки за трепки за трепки, USB загревање на загревање на окото, виткање на трепки за време на температура, алатка

DEN 2.33

Во достапна форма

[Брзо и сеопфатно виткање] : Ова е одличен загреан виткач на трепките, во споредба со традиционалниот виткач на трепките, овој може да произведе дополнителна топлина за брзо и сеопфатно виткање, тој целосно ќе го завитка трепките и трепките ќе ви се виткаат многу побрзо и поцелосно преку Ефектот на загревање, ќе имате многу подолг виткар и подебел трепки со помош на овој виткач [Погодно преносно] : Вкупната големина на овој прилагодлив карач за трепки е околу 1,6x2.5x5,1 инчи, а прилично лесна може лесно да се држи во рака, а исто така е погодна за складирање и носење, може широко да се користи во домот, канцеларијата или за време на патувањето, заштеда на време и енергија. [Прилагодлива и лесна употреба] : Сосема е едноставно да се користи овој рачен загреан карач за камшик, тој е полнач и може да се наполни со USB и кабел од типот Ц, откако ќе биде целосно наполнет, може да се користи за време, и има 2 брзини за да изберете 65 ° C и 85 ° C, вие сте слободни да изберете според вашите потреби, да го користите по загревањето околу 10-30 секунди, прилично едноставна за употреба. [Траен ефект] : Овој електричен карач за напојување на трепките може да се користи со маскара, не само што може да ви го направи трепките многу поубави, туку и тоа ќе го направи вашето моделирање да трае подолго по ладењето. [Идеален подарок] : Овој преносен сеопфатен виткање на трепките за трепки е изработен од квалитетен густ апс и силиконски материјал, голема цврстина и анти -шок, тешко да се пробие или оштети, издржлив и сигурен за да се користи за живот, може да биде одличен подарок за вашите пријатели и семејства. Карактеристики : 1. Заштеда на време : Лесно за употреба, само треба да го притиснете и држите прекинувачот за да се загрее, почекајте 30 секунди. Можете да нанесете ајлајнер или што било друго во текот на овие 30 секунди. По нежното клипинг и вашите трепки се веднаш завиткани. Полнење : Со режим на полнење на Typec, електричниот виткач на трепките може да се наполни брзо и да има траење на батеријата, целосно полнење може да се користи околу 15 пати.

Главните карактеристики

Item Type:
ElectricEyelashCurler
Material:
ABS, Silicone
Size:
Approx. 130x65x41mm / 5.1in x 2.6in x 1.6in
Output Voltage:
3.7V
ChargingVoltage:
5V
Battery:
Built in lithium battery (230mAh)
Charging Method:
TypeC direct charging
Working Temperature:
1st Gear
Working Current:
230mA-300mA
How to Use:
1.WarmUp:
Pressandholdtheswitchfor1.5stowarmup,waitfor30sforthesiliconetiptoturnwhiteandthenyoucanuse.
2.Curl:
Aftergentleclipping,thelasheslastlonger.
3.EyelashSet:
Afterapplymascara,lashesarethicker,curvier.
Package :

Избор на клиент