ВИЛБОНД 6 Парчиња Рачни Ленти Спортски Нараквици За Фудбалска Кошарка, Трчање Атлетски Спортови
Новак

ВИЛБОНД 6 Парчиња Рачни Ленти Спортски Нараквици За Фудбалска Кошарка, Трчање Атлетски Спортови

DEN 119.84

Во достапна форма

Материјал : потните нараквици се изработени од квалитет , 12% спандекс, 3% најлон, мерат прибл 3,15 х 3,15 инчи/ 8 х 8 см (ЛВ). Функција : нивните двојни слоеви се дизајнирани со органски материјал, кој не се лизга и со мала тежина, одличен за заштита од модринки кога вежбате. Добар абсорбент : лентата за потење на зглобот со добар абсорбент може да ја избрише потта од лицето кога вежбате или спортувате, ви дава удобно спортско чувство. Перење : можете да ги миете со раце или машини; може добро да се држи и да ја задржи својата форма по миењето на машината. Соодветен опсег : нараквиците може да се истегнат за да одговараат на големината на вашите раце, погодни за мажи и жени, одлични за повеќето спортови како што се играње фудбал, кошарка, трчање итн.

Главните карактеристики

Material:
12% spandex, 3% nylon
Size:
approx. 3.15 x 3.15 inches/ 8 x 8 cm (L x W)
Quantity:
6 pieces
Package contents:
6 x Sports wristbands :

Избор на клиент