Перница на подлогата ESIMEN GEAD за Oculus Quest 2 /Потрагата Виртуелна реалност VR слушалки за прицврстување на главата за фиксирање на главата, удобна кожена кожа и намалувањ
Новак

Перница на подлогата ESIMEN GEAD за Oculus Quest 2 /Потрагата Виртуелна реалност VR слушалки за прицврстување на главата за фиксирање

DEN 639.68

Во достапна форма

【Esimen Патентиран оригинален дизајн】 Специјално дизајниран перница за глава за Oculus потрага 2/Quest виртуелна реалност VR слушалки Оваа подлога за глава може да го намали притисокот на главата и нема да се чувствувате угнетувачки дури и по употребата VR долго време. 【Премиум материјал】 Направено од висококвалитетна PU кожа и крпа, оваа перница за главата за Oculus Quest 2 е мека, удобна, издржлива и лесна за чистење, ве прави да се чувствувате попријатно за време на вашата игра. 【Изглед Хуманизиран дизајн】 Според официјалниот дизајн на главата, оваа лента за глава за потрага 2 може да го намали растојанието помеѓу главата и VR, да ви одговара на главата и да ве натера да се чувствувате поудобно. 【Леснотија за употреба】 Лесно за инсталирање и расклопување, со уникатен врвен ремен за фиксирање, можете да ја поправите положбата на главата за да спречите да се движи, обезбедувајќи подобри потопување додека сте во VR искуство. 【Што добивате】 1*Подлога за лента за глава за Oculus Quest 2/1 (без обвивка за лице) .Ната : Нашата подлога за глава има само 3 Velcro погодно за Oculus Quest 2/1.

Главните карактеристики

Избор на клиент