Безжична Ротациона Тетоважа Пенкало Машина Комплет Тетоважа Комплет Ротациона Тетоважа Машина Пенкало Со Сина Сапун Тетоважа Пракса Мастило Голема Тетоважа Маст
Новак

Безжична Ротациона Тетоважа Пенкало Машина Комплет Тетоважа Комплет Ротациона Тетоважа Машина Пенкало Со Сина Сапун Тетоважа Пракса

DEN 2.67

Во достапна форма

БЕЗЖИЧНО ПЕНКАЛО ЗА ТЕТОВИРАЊЕ : пенкалото за тетовирање од алуминиумска легура е компатибилно со 99% од сите игли за тетовирање на пазарот Основен мотор, 4,2 ДО 12v прилагодлив напон, ДО 13500 ВРТЕЖИ во МИНУТА под 12v напон. ВГРАДЕНА БАТЕРИЈА : Низок шум и без топлина кога се користи долго време. Изградена во 2400mah литиумска батерија со голем капацитет, полнење 2 часа, може да трае од 4 до 8 часа. ЛЦД-дисплеј, може точно да ја прикаже преостанатата моќност, напон и време на услуга во реално време. 10 БОИ ПИГМЕНТ : Светла боја на пигментот е лесно боење и добро задржување на бојата, може да направи сложени модели на тетовирање. Исполнување на различни барања. СИЛИКОНСКА ПРАКСА КОЖА : кожата за вежбање Тетоважи е мека и еластична, достапна за почетници да вежбаат и да помогнат во подобрувањето на вештините за тетовирање. СИН САПУН : Нема иритирачки мирис и нема чувствителност на кожата, го намалува ефектот на болка, може да се користи за миење на областа за тетовирање пред и за време на тетовирањето. Како Да Се Користи : Инсталирајте ја иглата за тетоважа на машината, прилагодете го напонот и може да се користи. Спецификација : Тип На Ставка : Безжичен Материјал За Пенкало За Тетовирање : алуминиумска легура, течност, неткаен материјал, хартија, силикон 1. Бежичен Тетоважа Батерија Пенкало Батерија : Литиум Батерија 2400m Ah (Вклучени) Големина : Прибл.

Главните карактеристики

Item Type:
Cordless Tattoo Pen Set
Material:
Aluminum alloy, liquid, non woven fabric, paper, silicone
1. Cordless Tattoo Battery Pen:
Battery:
Lithium Battery 2400mAh(Included)
Size:
Approx. 134 x 33 x 33mm / 5.3 x 1.3 x 1.3in
Needle Discharge:
Approx. 3mm / 0.1in
Needle Type:
Suitable for 99% Tattoo Cartridges Needles
Output:
4.2-12V
Adjustable Accuracy:
0.3V
Speed:
5V-5625, 6V-6750, 7V-7875,8V-9000,9V-10125,10V-11250,11V-12375, 12V-13500
Cordless Power Supply Chargers:
Suitable for 5V/1A, 5V/1.5A, 5V/3A, not for 9V/1.5A, 9V/1.5A, 12V/1.5A, 12V/2A and other quick chargers, so as not to damage the battery.
Cordless Power Supply Charging Time:
2 hours, 4-8 hours using time after a full charge (8V). 
Package List:
1 x Cordless Tattoo Pen :
1 x USB Charging Cable:
1 x Tattoo Blue Soap:
5 x Quadruple A4 Tattoo Transfer Paper:
1 x Large Tattoo Elastic Bandage:
2 x Tattoo Tablecloth:
1 x Tattoo Practice Skin :
10 x Tattoo Practice Ink(Black, White, Silver, Light Green, Light Purple, Purple Red, Gold, Blue, Cherry Red, Brown):
20 x Large Tattoo Ink Cup  :

Избор на клиент