RcxKoom Big XL Широка рамка Екстра големи поларизирани очила за сонце од авијатичар за големи глави мажи преголеми воени пилотски очила
Новак

RcxKoom Big XL Широка рамка Екстра големи поларизирани очила за сонце од авијатичар за големи глави мажи преголеми воени пилотски очила

DEN 239.84

Во достапна форма

Увезени УВ облога за облога за заштита. Ширина на леќи : 65 милиметри. Висина на леќи : 57 милиметри. Мост : 14 милиметри. АРМ : 137 милиметри. 【Fit XL голема глава】 Целокупната ширина на рамката 152мм/5,98inch, ширина на леќи : 65мм/2.56inch, супер широка рамка одговара на очила за сонце од авијатичар.Грет за голема глава или големо лице. Метална рамка со пролетна шарка за супериорна удобност. Нема притисок за долгорочно носење. 【Поларизирани и УВ-заштитни леќи】 Поларизираниот леќа филтер и блокирачки рефлексија на сончева светлина ефикасно витка и ви го обновува ултра-чистата свет со вистинска боја. Заштитната облога UV400 ги задржува очите целосно заштитени од штетни зраци на UVA/UVB/UVC. 【Информации за големината】 Целокупната ширина на рамката 152мм/5.98inch, ширина на леќи : 65мм/2.56inch, висина на леќи : 57мм/2.24inch, мост : 14мм/0,55inch, Должина на храмот : 137мм/5,39inch.

Главните карактеристики

Избор на клиент