Серија за ладен челик Војаџер, виткање нож со брава и џебно клип, Крис, XL
Новак

Серија за ладен челик Војаџер, виткање нож со брава и џебно клип, Крис, XL

DEN 319.84

Во достапна форма

Инспирирани од измислените лопати од Југоисточна Азија Дизајниран да биде вистински нож „Секој“. Excel во многу апликации за преживување и спасување. Прецизност инженирана и држена според нашите најпрецизни стандарди. Ергономска рачка GRIV-EX (засилена со топлинска третирана 6061 алуминиумски облоги). Серијата „Студен челик“ Voyager® е дизајнирана да биде вистински нож „Секој“. Лесни, удобни, супер остри, тие се солидни, сигурни и совршени за лов и кампување, како и општи работи за комунални услуги и секојдневно сечење. Voyagers® се истакнува во многу апликации за преживување и спасување и тие се покажаа како многу популарни кај полицијата и воениот персонал, кои ја ценат комбинацијата на сечење перформанси и безбедност што ги нудат. Тие се прецизни инженерски и се држат според нашите најпрецизни стандарди. Одликувајќи се со сечилата Aus 10 A, и нашиот механизам за заклучување Tri -Ad® - што е веројатно најсигурното, безбедно и шок отпорно заклучување на пазарот денес! Ергономските рачки GRIV-EX (засилени со топлински третирани 6061 алуминиумски облоги) обезбедуваат голема удобност и безбеден зафат дури и под проширена употреба во тешки услови.

Главните карактеристики

Избор на клиент