Под оклоп UA Curry 8 nm Тим кошаркарски чевли
Новак

Под оклоп UA Curry 8 nm Тим кошаркарски чевли

DEN 2.00

Во достапна форма

Гума ѓон Под оклопните чевли за кошарка од 8 nm, тоа е тотално без гума, па затоа е полесно од вашите кошаркарски чевли и нема ништо што станува помеѓу теренот и големиот отскокнување на протокот на УА. Со проток на УА, зафатот е буквално нереален. Нема лизгање, нема потрошени чекори. Само повеќе отворен изглед. Бидејќи подобро го зафаќа судот, се чувствувате брзо и самоуверено. Застанете и започнете со пара. Оставете ги бранителите да достигнат. Пената за проток на UA ги прави вашите слетувања помеки, одржувајќи ги нозете удобни, а нозете свежи. Feelе се чувствувате добро, без разлика колку долго обраќате. Pinnacle UA FLOW technology that combines lightweight cushioning and ground breaking traction providing for enhanced on-court performance Lightweight Pebax Plate to maximize stability and optimize force output in lateral and linear explosive movements Dynamic knit upper with internal lacing support for superior fit, lockdown, and breathability Надворешен бројач на потпетици со TPU со двојна густина за засилена потпетица.

Главните карактеристики

Избор на клиент