10 Пакет 90 Степен Коаксијален Кабел Конектор И Rg6 Coax Кабел Екстендер, F-Тип Прав Агол Машки На Женски Адаптер И Женски На Женски Конектор Позлатен Адаптер ЗА ТВ Кабли
Новак

10 Пакет 90 Степен Коаксијален Кабел Конектор И Rg6 Coax Кабел Екстендер, F-Тип Прав Агол Машки На Женски Адаптер И Женски На Женски

DEN 2.67

Во достапна форма

Адаптер Од Типот Ф од 90 Степени : тие се вклопуваат за коаксијалниот кабел НА ТВ, модем, интернет рутер, засилувач на кабловска ТЕЛЕВИЗИЈА, сателитски интернет приемник, кабелски модем или друга дигитална аудио/видео единица итн Рг6 Коаксијален Кабелски Продолжувач : може да ја продолжи должината НА КОАКСИЈАЛНИТЕ кабли РГ6.Одговара за стандардниот Модем Од Типот Ф и ТВ коаксијалното каблирање. Се користи за поврзување на повеќе коаксијални кабли во затворен простор. Врвен Квалитет : позлатените конектори имаат релативно подобри перформанси, отпорност на оксидација и стабилен пренос performance.It може да го намали слабеењето и подобро да го подобри капацитетот на преносот. Лесно За Инсталирање И Расклопување : тие би можеле да работат за сателитски интернет кабли од 75 оми импеданса што е стандардно. Тие се користат за вртење кабел близу 90 степени за да се вклопат зад мебелот.Одличен адаптер на видео или сателитска кутија, што може да го претвори коаксијалниот машки излез во коаксијален женски излез. Употреба : тие се добри За Јадење Мрежа ѕид кабел пигмент, можете да ги користите за да се поврзете од ѕид на модемот, Сите кои се кријат БИДЕ ЗАДНИОТ ЅИД МОНТИРАНИ ТЕЛЕВИЗИЈА и. Тие имаат цевка со навој, така што кабелот веќе мора да има женски приклучок Од Типот Ф на крајот. Карактеристики : Лесен за инсталирање и расклопување : Позлатен, совршен избор за прилагодување на машки конектор на женски конектор со прав агол, исто така, обезбедува резервни или заменливи за повеќе кабли.

Главните карактеристики

Избор на клиент