Какао Путер - Во облик на мали дискови-Суровини со Неверојатен Квалитет и Мирис. Користете за Лосион, Крем, Мелем за Усни, Стапче За Масло или Путер за Тело. НЕ-гмо-8 мл
Новак

Какао Путер - Во облик на мали дискови-Суровини со Неверојатен Квалитет и Мирис. Користете за Лосион, Крем, Мелем за Усни, Стапче

DEN 3.33

Во достапна форма

Состојка(и) : 100% Чист И Органски Суров Какао (Какао) Путер Бродови со суров путер од какао во форма на дискови од околу 0,2 унци - лесни за мерење, одлични за правење сопствен путер за тело или производ за лична нега. Бродови во пластична кеса што може повторно да се затвори. Помага во намалување на Стриите - Одлично за правење лосион, крем, сапун и шампон. Нашиот чист подготвен цеден природен путер од какао е извлечен од зрното какао, рафиниран за чистота и оставен не-дезодориран. Поради недостаток на дезодорирање, масовниот природен путер од какао има бледо жолтеникава или мала кафеава боја и има типичен чоколаден вкус кој вообичаено се поврзува со путерот од какао. Оваа верзија има фантастична арома на чоколадо што го прави путер од какао по избор за секој клиент што може да ја цени природната арома на чоколадо. Ова може да се користи како одличен хидратантен крем.

Главните карактеристики

Избор на клиент