Сериозно Чистење Без Гликолно Масло За Нега На Кожа-Ретексуризирачко Миење На Лицето Со Гликолна Киселина-Нормално, Мрсно, Комбинирано, Проблематично Чистење На П?
Новак

Сериозно Чистење Без Гликолно Масло За Нега На Кожа-Ретексуризирачко Миење На Лицето Со Гликолна Киселина-Нормално, Мрсно, Комбинирано,

DEN 952.00

Во достапна форма

СЕРИОЗНО ЧИСТЕЊЕ ЗА РЕТЕКСТУРИРАЊЕ НА ГЛИКОЛНА НЕГА НА КОЖАТА помага да се отстрани акумулацијата на мртвите клетки на кожата што резултира со посветла, помазна и појасна кожа ФОРМУЛА БЕЗ МАСЛО СО НИСКА РН РАМНОТЕЖА-кремастата конзистентност на нашето средство за чистење целосно ја исплакнува кожата со вода и не остава мрсни остатоци. Кожата се чувствува чиста и мека, без чувство на сувост. Ниската ph рамнотежа на нашата формула е идеална за длабоко чистење на порите. НЕЖНА ФОРМУЛА-Погодна За повеќето типови кожа, нашата комерцијална формула вклучува Сок Од Лисја Од Алое Барбаденсис за намалување на Црвенилото и иритацијата и смирување На Цветот Од Камилица Ректита (Матрикарија). ДЛАБОКО ЧИСТЕЊЕ НА ПОРИТЕ-повторно текстурирачките својства на Гликолната Киселина ги отстрануваат слоевите на мртвите клетки на кожата и помагаат да се исчистат дамките на кожата и цистичните акни. СЕКОЈДНЕВНА или ПОВРЕМЕНА УПОТРЕБА – нашата нежна формула може да се користи наутро и навечер, или да се користи како повремено длабоко чистење за пределите на лицето и вратот.

Главните карактеристики

Избор на клиент