Науката Помина Забавно Инстант Снег Во Прав За Направи Лажен Снег, Вештачки Снег, Вештачки Снег 20-10 Грама Пакет
Новак

Науката Помина Забавно Инстант Снег Во Прав За Направи Лажен Снег, Вештачки Снег, Вештачки Снег 20-10 Грама Пакет

DEN 3.00

Во достапна форма

Само додадете вода Во Инстант Снег во Прав и инстант лажен Снег ќе порасне за неколку секунди Создадете области за играње вештачки снег и простории за фотографии за секој настан, зимски занает со бескрајна забава. Одлично за декорација на празници, додадете за играње маси за правење снежни глобуси,. Користете Инстант Снег за да направите лигите од облак. Инстант снег е направен од натриум Полиакрилат одлично за научни и образовни проекти,. Овој моментален снег е меки. Се чувствува меко, крцкаво и ладно и нема да се стопи. Еднократно : Откако Ќе почне да се суши, испрскајте вода врз неа со шише господин, а" Снегот " ќе расте повторно и повторно!. Одлично за луѓе кои никогаш не виделе снег, користете внатре и надвор. пакет на сува Наука инстант снег во прав ќе направи околу 2 чаши меки веднаш. Безбеден, Не Токсичен. Лабораторија прифатена од КПСС ја тестираше во САД. Таа е во согласност Со Стандардната Спецификација За Безбедност на Потрошувачите за Безбедност На Играчките (ASTM F963-17) и Законот за Подобрување на Безбедноста на Потрошувачките Производи (CPSIA). Погледнете ја сликата за извештајот од тестот.

Главните карактеристики

Избор на клиент