Масачусетс државно знаме железо на лепенка 3 “
Новак

Масачусетс државно знаме железо на лепенка 3 “

DEN 3.00

Во достапна форма

Материјал : Везено железо на, тема : патриотска Производ : железо на апликации, тип : железо. Состав : извезена. Формите (1) Загрејте го железото до поставувањето „памук“. Не користете пареа за време на апликацијата. (2) Дизајн на позиција и покривање со тенка крпа за притискање. (3) Притиснете директно надолу со постојан притисок 25 секунди. Не пеглајте напред и назад. (4) Оставете темелно да се олади пред да користите. Топлина заптивка на памучни и памучни полиестерски ткаенини. Не се однесувајте на ткаенини од рајон, најлон или три ацетат. Овие дизајни се машини што се перат и се чистат. Препорачувам деликатен циклус на машина за перење и линија на линија. Упатствата ќе бидат испратени со набавка.

Главните карактеристики

Избор на клиент