Џулеп Перк Тоа Коректор Под Очите Темни Кругови Третман Против Стареење, Среден/Тен
Новак

Џулеп Перк Тоа Коректор Под Очите Темни Кругови Третман Против Стареење, Среден/Тен

DEN 140.64

Во достапна форма

Лесен Третман Под Очите Кој Ја Комбинира Шминката Со Нега на Кожата, Може да се Користи Под Коректор, Преку Коректор или Сам Преку Гола Кожа Екстрактот Од Корен од куркума Ја Смирува Областа Околу Очите бидејќи Обезбедува Долгорочни Придобивки за Осветлување. Кофеинот Предизвикува Уморни Очи Додека Ја Намалува Подпухнатоста. Микро-Бисерите Веднаш Го Осветлуваат И Замаглуваат Изгледот На Несовршеностите Под Очите, Маслото Од Семе од Шипинка Помага Да се Намали Појавата на Фини Линии и Хиперпигментација. Апликаторот На Врвот На Перницата На Осветлувачот За Очи Обезбедува Удобна, Прецизна Апликација. Неговата Лесна, Свиленкаста Текстура Лесно Се Лизга под Очите И Трае Цел Ден. Опис На производот Јулеп Тоа Осветлувач За Третман Под Очите Е Лесна, свиленкаста текстура која лесно се лизга и брзо се поставува за целодневно абење отпорно на набори. Оваа формула комбинира шминка и нега на кожата за веднаш да ви даде изглед со светли очи плус додадената долгорочна придобивка за осветлување На Екстрактот од Корен Од Куркума. Апликаторот за врвот на перницата обезбедува удобна, прецизна апликација секогаш кога на вашите очи им треба малку осветлување подигни ме. Достапни се 4 Нијанси : Светло-Светли тен со ладни подтонови средно - Средни тен Со Неутрални подтонови средни/Тен - Средни/Тен тен Со Неутрални нијанси Длабоко - Длабоки тен Со топли подтонови Носете Го Тоа 3 Начини : Под вашиот коректор за корекција на темните кругови и замаглување на изгледот на фините линии. Преку вашиот коректор за да ја осветлите областа под очите или за допири на средината на денот доколку е потребно. Сам преку гола кожа или Преку Толку Буден Гел За Депуфирање Крем за Очи На Џулеп за осветлување во деновите без шминка.

Главните карактеристики

Избор на клиент