Мејбелин Њујорк Ми Одговара мат &засилувач; Порелес Фондација 095 Саем Порцелан 30мл
Новак

Мејбелин Њујорк Ми Одговара мат &засилувач; Порелес Фондација 095 Саем Порцелан 30мл

DEN 1.00

Во достапна форма

Лесна Мат Течна Основа, без Масло совршена за нормална, комбинирана и мрсна кожа Природната завршна кожа изгледа свежа, а не торта или сува. Едноставно нанесете подлога на кожата и измешајте со врвовите на прстите, четката за подлога или сунѓерот за шминка. Флексибилни Микро-Прашоци кои помагаат да се замагли појавата на порите, Достапни во 40 нијанси за да ја пронајдете вашата совршена кожа. Ве молиме проверете ПАО (Период По Отворањето) симбол што го означува времето на истекување на производот, објавете го отворањето на пакувањето. Содржина : 1x Maybelline Ми Одговара Основа, Мат И Порелес, Целосна Покриеност Мешавина Нормално На Мрсна Кожа, Сенка : 095 Фер Порцелан, 30ml. Поправете ги вашите несовршености На кожата Со Одговараат На Мене Мат + Порелес за совршено безпорозна завршница што изгледа сосема природно-нема повеќе каки-нес! Фит Мене Мат + Порелес е погоден За Нормална До Мрсна кожа и сега е достапен во 40 нијанси : размачканите микро прашоци апсорбираат сјај.

Главните карактеристики

Избор на клиент