Puma Ultra Grip 4 RC Ultra Grip 4 RC
Новак

Puma Ultra Grip 4 RC Ultra Grip 4 RC

DEN 291.04

Во достапна форма

Увезени Затворање на кука. Миење на рацете. 2мм супер-мека палма од латекс. Врежан латекс бекхенд. Лента за латекс со целосна должина. Лого на Пума Кат на задниот дел од раката. Нараквиците на голманот на Ултра Грип 4 обезбедуваат фантастичен зафат благодарение на супер-меката, издржлива дланка од латекс. Лесниот материјал на ракавицата значи дека е агилен и дише, додека еластичниот зглоб со целосна лента за латекс е вклучен за да ви обезбеди крајна поддршка бидејќи го донесувате вашиот најдобар голман на теренот.

Главните карактеристики

Избор на клиент