Лансер Тактички Нимх Батериски Пакет Со Полнач, Два 9,6 v 1600 mAh Tamiya Конектор Nunchuck Со Компактен Паметен Полнач за 8,4 v-9,6 v Nimh Airsoft Aeg Батерии-
Новак

Лансер Тактички Нимх Батериски Пакет Со Полнач, Два 9,6 v 1600 mAh Tamiya Конектор Nunchuck Со Компактен Паметен Полнач за

DEN 729.44

Во достапна форма

?96 V 1600mah nimh батерија на полнење изработена од 8 ќелии 2/3 A nimh батерии. ?Одговара на популарните модели на пиштоли airsoft како M4, Crane Stock, M110, SR25, M249, M240 B G36, M14, RPK, PKM, L85, AUG, G36c, M4 A1-RIS, M4 A1, CAR15, MP5 A5, MC51, FNP90, AUGRT, AUGM, G3 A4, G36, STYR и други. За надградени и/или модифицирани Аег, препорачуваме мерење на одделот за пиштоли за најдобро вклопување. ?Батеријата на airsoft electric guns со приклучок За батерии Tamiya, женски конектор mini Tamiya составен со жица Од 16 G. ?Релевантните сертификати обезбедуваат супериорен квалитет и безбедност на батеријата airsoft Ni Mh. ?Приклучоци директно во ѕиден штекер (рачки помеѓу 100 V и 240 V НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА). ?Статусот ДОВЕДЕ до известување кога батеријата е целосно наполнета. ?Електрична жица со високи перформанси и издржлива полимерна конструкција. ?Краткиот дизајн бара малку простор за време на употребата. Продолжете го траењето на батеријата Нимх со следниве практики : Целосно наполнете го новиот пакет батерии кога првпат ќе го добиете. r Do не ја испразнувајте батеријата премногу, престанете да ја користите кога ќе забележите пад на перформансите. Не претерувајте со полнењето на батеријата, извадете ја батеријата од полначот кога ќе завршите со полнењето. Топлината го намалува траењето на батеријата, не ја полнете или празнете батеријата кога е жешко. Секогаш оставајте ги батериите да се изладат на собна температура пред да ги користите/наполните.

Главните карактеристики

Избор на клиент