Џихпен меч,Самурајски Меч, Полн Меч Танг Катана, Дамаск/Т10/1045/1060 Високо Јаглероден Челик.Многу Остри, Различни Стилови За Избор-41 инчи
Новак

Џихпен меч,Самурајски Меч, Полн Меч Танг Катана, Дамаск/Т10/1045/1060 Високо Јаглероден Челик.Многу Остри, Различни Стилови За Избор-41

DEN 1.33

Во достапна форма

1Ако ви треба вистинска катана, тоа е вистинската.Ова е црн самурајски меч.Изработен од 1060 високојаглероден челик, Полн танг, силен, бричот е остар и durable.It можете да го направите она што го гледате во ова видео, но не можете да исечете дрво или дрвја со тоа.Предупредување : Остар е И Подготвен За Битка, а црниот стил е подобар за криење во темнина како нинџа.Остар, убав изглед и убав катана.Ќе биде вашиот добар кампување помошник.Ве молиме чувајте го подалеку од дофат на мали деца во случај да се повредат.Ве молиме третирајте го како љубовник.Мечот катана е целосно рачно изработен во над 10 традиционални процеси, вклучувајќи Жарење, Калење, Гаснење и друга технологија за обработка на греење, совршена содржина на јаглерод (0,62~0,7), што обезбедува цврстина и цврстина на сечилото.Овој меч е многу добар избор, подароци, практика на сечење, приказ и собирање. Тоа е доволно издржлив.Мечот е доволно силен за да го пресече бамбусот, но доволно остар за да исече хартија. Секој меч е поединечно рачно изработен, така што спецификациите се разликуваат малку од меч до меч.Ве молиме запомнете : држачот за меч или држачот не е вклучен.Ако ви треба вистинска катана, тоа е вистинската.Ова е црн самурајски меч.Изработен од 1060 високојаглероден челик, Полн танг, силен, бричот е остар и durable.It можете да го направите она што го гледате во ова видео, но не можете да исечете дрво или дрвја со тоа.Предупредување : Остар е И Подготвен За Битка, а црниот стил е подобар за криење во темнина како нинџа.Остар, убав изглед и убав катана.Ќе биде вашиот добар кампување помошник.Ве молиме чувајте го подалеку од дофат на мали деца во случај да се повредат.Ве молиме третирајте го како љубовник.Мечот катана е целосно рачно изработен во над 10 традиционални процеси, вклучувајќи Жарење, Калење, Гаснење и друга технологија за обработка на греење, совршена содржина на јаглерод (0,62~0,7), што обезбедува цврстина и цврстина на сечилото.

Главните карактеристики

Избор на клиент