Рамнотежа Истегнување И Флексибилни Рамни Обвивки
Новак

Рамнотежа Истегнување И Флексибилни Рамни Обвивки

DEN 891.20

Во достапна форма

Материјал : 100% Други Влакна Други Карактеристики : Исклучително мек и удобен. Други Карактеристики : Изработени од уникатен Стоматекс што дише кој ја регулира температурата на кожата за време на работата. Други Карактеристики : Штити од помали удари и гребнатини без ограничување. Други Карактеристики : Дебелите амортизирани панели ги штитат зглобовите на фетлокот и коските на шините. Барате разноврсни обвивки за нозе што ќе го задоволат вашиот опсег на потреби од секојдневна обука до терапевтски цели? Осигурајте се дека имате Некои Обвивки За Истегнување и Флексибилни Рамни Работи во Рамнотежата во вашиот комплет. Овие удобни обвивки за нозе што дишат се дизајнирани да ги задоволат потребите на добро воспоставените коњи кои се веќе избалансирани и бараат лесна поддршка и заштита. Тие се силни цврсти и добро обложени совршени за употреба за заштита на ранливите коски на шината и зглобовите на фетлокот на вашиот коњ. Иако е идеален за секојдневна обука рамно школување и лунгирање тоа е само дел од нивната разноврсност. Можете да ги користите овие супер-растегливи обвивки за да обезбедите поддршка за коњите и коњчињата кои се опоравуваат од повреда или имаат долгорочни проблеми како што се артритични зглобови. Нивниот нежен ефект на амортизација ќе обезбеди удобност што е потребна додека закрепнувате или одмарате. Дизајниран да биде врвен во поддршката и практичноста обвивките ги комбинираат придобивките и од чизмите и од завоите. Тие се толку лесни за ставање и полетување, но сепак нудат извонредна поддршка.

Главните карактеристики

Избор на клиент