Goldfox велосипедска опашка светлина USB -полнење, велосипед се врти сигнали пред и грб, светли велосипеди LED предупредувачки задни светла, безжични водоотпорни велосип
Новак

Goldfox велосипедска опашка светлина USB -полнење, велосипед се врти сигнали пред и грб, светли велосипеди LED предупредувачки задни светла,

DEN 959.84

Во достапна форма

Сигнали за вртење на велосипед - Оваа светлина на опашката од велосипед е опремена со 4 сигнали за вртење и далечински управувач, користејќи го далечинскиот управувач за контрола на сигналите на лево и десно вртење за да им обезбеди на возачите безбедност во текот на ноќта или на дожд Работното време на сигналот за вртење на велосипед LED сигнализира светло може да трае приближно 4 часа континуирано трепкање во целосно наполнета состојба. USB сигнал за вртење на велосипед што може да се надополнува - Нашиот светил за велосипеди за велосипед и далечинскиот управувач е дизајниран со USB -порта за полнење, кое може да се наполни за вклучен кабел за полнење и може да биде целосно наполнет за 3 часа. Црвеното светло е вклучено при полнење, а зеленото светло е вклучено кога е целосно наполнето. Сигнал за пресврт на далечински управувач - само кликнете на копчето Switch за да се префрлат режимите за индикаторот за насока LED. Режим 1 : Црвената светлина постојано трепка (за ноќна претпазливост). Режим 2 : Црвена светлина и жолто светло за вртење Продолжете со трепкање (предупредување). Режим 3 : Индикатор за насока на LED. Свртувањето на сигналот може да се активира само со далечински управувач во режимот 1 и 3. Ве молиме, префрлете се на режимот 3 по употреба за заштеда на батерија од индикаторот за далечинска или управувана насока. Лесно за инсталирање и отстранување - Оваа безбедносна предупредувачка задна светлина за велосипед може да се монтира на различни типови велосипеди и скутери. Не се потребни алатки, кои можат брзо да инсталираат и отстранат. Велосипед свртува сигнали пред и назад кои се лесни за полнење и носење. Широка компатибилност - Оваа светлина на сигнал за безжичен велосипед може да се инсталира во предните и задните позиции во зависност од вашата потреба. Тие се погодни за не-моторизирани возила како што се велосипеди, електрични велосипеди, скутери, итн. Препорачани задни светла за велосипеди за канцелариски работници и студенти. Ако имате какви било прашања, слободно контактирајте не. Сигнали за вртење на велосипед - Оваа светлина на опашката од велосипед е опремена со 4 сигнали за вртење и далечински управувач, користејќи го далечинскиот управувач за контрола на сигналите на лево и десно вртење за да им обезбеди на возачите безбедност во текот на ноќта или на дожд. Работното време на сигналот за вртење на велосипед LED сигнализира светло може да трае приближно 4 часа континуирано трепкање во целосно наполнета состојба. USB сигнал за вртење на велосипед што може да се надополнува - Нашиот светил за велосипеди за велосипед и далечинскиот управувач е дизајниран со USB -порта за полнење, кое може да се наполни за вклучен кабел за полнење и може да биде целосно наполнет за 3 часа.

Главните карактеристики

Избор на клиент