Плоча со фолија од бакар Nianxinn 99,9% Cu изработена од бакарни бакарни чаршафи за емајлирање, листови со електрична дебелина
Новак

Плоча со фолија од бакар Nianxinn 99,9% Cu изработена од бакарни бакарни чаршафи за емајлирање, листови со електрична дебелина

DEN 611.04

Во достапна форма

Донесете ги вашите занаетчиски идеи во живот - идеално за ракотворби, емајл, реставрација на бакар, правење или електрични проекти Популарен густ материјал за покрив и водоотпорен слој. Донесете малку нова боја и текстури во еден од вашите занаетчиски проекти. Толку многу проекти ќе уживаат во овој прекрасен бакар. Може да биде заварување : тешко, силно. Одлично за заварување и ласкање. Имајте убаво механичко однесување и термичка стабилност. Издржлив во употреба. Карактеристики и употреба- бакарот е широко користен во развој на производи, DIY експерименти, одржување, производство и сл. Совршено за голем број на проекти кои се движат од уметност, занаети или хоби -работа до индустриска и научна употреба. Добро во електрична флексибилна, одлична густина, топлинска спроводливост, добра спроводливост и. Може да се користи за спроводливо, термичко и заварување. Висок квалитет -100% и висок квалитет. Мазна површина, ниска содржина на кислород. Висока чистота, добра организација. Може да се намали во различни форми по потреба. Ред бакарот е 99,9% бакар. Целосно ја демонстрираше еластичноста, добра електрична спроводливост, топлинска спроводливост ,. Бакарот е широко користен во производството на жици, кабли, четки, искри, електрична и термичка опрема, хемиска индустрија и други индустрии.

Главните карактеристики

Избор на клиент