Оригиналклуб Бакар Метал Лим Фолија Плоча 0.8 Х 100 Х 200 Мм Сече Бакар Метал Плоча Бакар Лист
Новак

Оригиналклуб Бакар Метал Лим Фолија Плоча 0.8 Х 100 Х 200 Мм Сече Бакар Метал Плоча Бакар Лист

DEN 1553.60

Во достапна форма

Материјал : 99,9% бакар Големина на панелот : 100мм * 200мм * 0,8 мм (должина * ширина * висина). Дебелина : 0,8, број на слоеви : една страна. За топлинска спроводливост, електрична спроводливост, отпорност : "Добар во заварување и лемење. Пакетот вклучува : 3копер метална плоча. Широк спектар на употреба, може да направи секакви додатоци или уметнички дела.Опис на производот опис : 100мм х 200мм бакар бакар метални плочи спецификација : Материјал : Бакар Дебелина : 0,8 mmpanel големина : 100mm x 200mm (должина x ширина)Количина : 3 функција : Погоден за заварување и лемење.Ве молиме користете професионална машина за сечење за безбедна употреба.После тоа, проверете дали ќе се исплакнете и исушите за да бидете сигурни дека нема вода stains.It има добра топлинска спроводливост, електрична спроводливост, отпорност и еластичност.Вклучен пакет : 3 х бакарен лист ако имате какви било прашања, ве молиме испратете ни е-пошта или оставете ни порака.

Главните карактеристики

Material:
Copper
Thickness:
0.8mm
Panel size:
100mm x 200mm (length x width)
Quantity:
3
feature:
Suitable for welding and brazing.:
Please use a professional cutting machine for safe use.:
After that, make sure to rinse and dry to make sure there are no water stains.:
It has good thermal conductivity, electrical conductivity, resistance and ductility.:
Package Included:
3 x copper sheet:
If you have any questions, please email or leave a message to us. We will provide you with the best advice and satisfactory after-sales service experience. :

Избор на клиент