Гроздобер фотографија на Мартин Керол пристигнува на аеродромот, 1960 година.
Новак

Гроздобер фотографија на Мартин Керол пристигнува на аеродромот, 1960 година.

DEN 1444.80

Во достапна форма

Сертификат за автентичност со секоја нарачка Сите наши слики се оригинални фотографии од архивата за печат. Има само една копија од секоја фотографија. Фотографиите за колекционерски / меморијали за гроздобер се одлични колекционерски. Еден момент во историјата е одличен додаток на секоја колекција. Одлично за wallиден декор. Оригинално парче историја во вашиот дом или во вашата канцеларија. Личен подарок погоден за сите прилики без разлика дали е Божиќен подарок, Валентин. Кој е спортски идол на татко ти? Или рок -starвезда на мајка ти? Во кој град порасна дедо?. Инвестиции многумина предвидуваат дека цената и вредноста на гроздобер фотографии ќе се зголемат во иднина, како и тие може да бидат следните вредни слики од наше време. Големината на фотографијата 7.2 "x 9,5" Мартин Керол пристигнува на аеродромот, 1960 година. Мартин Керол беше француска филмска актерка. Студирала глума под Рене Симон (1898â € “1966), правејќи ја сцената дебут во 1940 година и нејзината прва слика за движење во 1943 година. За време на доцните 1940 -ти и раните 50 -ти години, таа беше врвна ждрепка за француско кино и се сметаше за француска верзија на Американската Мерилин Монро. Една од нејзините најпознати улоги беше како насловниот лик во Лола Монтес (1955), во режија на Макс Офилс, во улога што бараше темна коса. Сепак, до крајот на 50-тите години на минатиот век, улогите за Керол станаа помалку, како резултат на воведувањето на новодојдениот Брижит Бардо.1920 година и почина на 6 февруари 1967 година. Мартин Керол, луѓе, жена, мажи, француски, филм, актерка, одење, аеродром, добро облечени, насмеани, 1960 година, оваа фотографија потекнува од меѓународното списание Услуги Архива на фотографии.

Главните карактеристики

Избор на клиент