Работно Капаче Со Копче за Човекот &засилувач; Жените, 2 Парчиња Птица Капи
Новак

Работно Капаче Со Копче за Човекот &засилувач; Жените, 2 Парчиња Птица Капи

DEN 585.60

Во достапна форма

100% Полиестер Затворање на копчето. Машинско Перење.  Материјал] Хируршкото капаче е изработено од Полиестер Што Дише, кој е лесен и удобен. Мека лента за пот со третман Со Фитил од Влага ќе ја апсорбира целата пот за да го одржите челото свежо и удобно, пријателско за долгогодишна работа во лето. И копчињата се пластични.  Прилагодлива големина] еластичната лента на задната страна го прави нашето работно капаче лесно за носење и одговара на секоја форма на глава, работната капа нема да направи да чувствувате непријатност дури и да е затегната. Нема повеќе прекин на косата за време на долги часови работа.  Дизајн со Копче] буфантните капи со копчето околу страната на увото можат да го врзат јажето со маска, повторно да го доживеат товарот на вашето уво.  Прилагодување на бунарот]Унисекс големина, оваа шапка за медицинска сестра има одличен дизајн на еластичен завој задниот дел и копчето, можете едноставно да ја прилагодите затегнатоста за да се вклопи во различни форми на глава и типови коса кај мажи и жени.  Бои] Различни бои за избор со висококвалитетна техника на боење, не бледнеат.Исто така, ни ги испраќате фотографиите што ве интересираат за да ја направите вашата уникатна капа со копчиња, што е модерно ил ве одржува добро расположение во работните денови.

Главните карактеристики

Избор на клиент