Aceteel TR42 x 7 Метричка трапезоидна чешма, Tr42 x 7 HSS трапезоидна нишка Допрете десна рака
Новак

Aceteel TR42 x 7 Метричка трапезоидна чешма, Tr42 x 7 HSS трапезоидна нишка Допрете десна рака

DEN 4750.24

Во достапна форма

【Големина】 Должина : 11,8 "/300мм, глава на конец : 8,3"/210мм 【Функција】 Направено од голема брзина челик со голема цврстина и цврстина, обезбедете брзо отстранување на чипови за ефикасно навој. 【Апликација】 Направете или поправете нишка, погодна за повеќето метали, бакар, легура челик, леано железо, алуминиум, месинг, абразивен челик, челик A3, железна плоча итн. 【Употреба】 Може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка за прислушување, соодветно додавање на течноста за ладење може да го продолжи животниот век на услугата при прислушување. 【Пакет вклучува】 1pc TR42x7mm метричка трапезоидна чешма. Големина : Tr42x7.0 Трапезоидни чешми на навој. Насока на сечење : Десна рака. Материјал : челик со голема брзина. Лесно за употреба може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка, како што се машини за прислушување, вежби за клупи за вежбање, ЦПУ, центри за обработка, итн. Контролирајте ја брзината според цврстината на материјалот. Колку е поголема цврстината на преработениот производ, толку е побавна брзината.

Главните карактеристики

Избор на клиент