EZCAD3. 0 JPT 60W Mopa M7 Влакна Ласерски Гравер FiberLaser Гравирање Машина 175€175mm Објектив И D80 Ротациони За Метални Влакна Ласерски Означување Машина
Новак

EZCAD3. 0 JPT 60W Mopa M7 Влакна Ласерски Гравер FiberLaser Гравирање Машина 175€175mm Објектив И D80 Ротациони За Метални Влакна Ласерски

DEN 2.33

Во достапна форма

Ласерска Моќност : 60 W+Објектив(Област За Обележување) : 175 € 175mm Објектив+D80 Ротациона Оска+EZCAD3 Извор на ласер : JPT MOPA M7 60 W; Фреквенција На Стапка На Повторување : 1-4000k HZ; Времетраење На Пулсот : 2-500ns. Контролен одбор : бј ЈЦЦ одбор (Оригинал).0 Компатибилен Со Виндоус XP/Виста/7/8/10.Стабилни перформанси и висока сигурност. Метал : Злато, Сребро, Алуминиум, Нерѓосувачки Челик, Месинг,Бакар, итн. Неметал : Пластика, најлон, СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, ПВЦ,ПЕС, итн. Предности : Отстранете Ја Анодата од Површината на Тенка Алуминиумска Оксидна Плоча. Црна, Бела И Боја Означување На Нерѓосувачки Челик; Црна Ознака На Анодизиран Алуминиум.Длабоко Обележување. Увезениот Систем За ласерско Скенирање Ја Прави Брзината На Обележување До 7м/с; Прецизноста На повторната позиција е 0,002 мм; Висока стапка На Електрично-оптичка Конверзија : до 70%. Бесплатен Превозот.No Увозна Давачка.2 Години гаранција.Далечинска помош, Клиент И Техничка Поддршка.Англиски Упатство За Употреба и Демо Видео понудено ОД USB флеш диск заедно со машината.Се враќа За Машина за Дефект предизвикана од луѓе. СПИСОК ЗА ПАКУВАЊЕ : 60 W Mopa Влакна Ласерски Гравер 175 € 175mm (6-57/64") D80 Ротациона Приврзаност EZCAD3.0 Софтверски Параметри Ласерска Моќност : 60 W JPT Ласерски Модел : YDFLP-60-M7-L1-R Ласери Стапка На Повторување : 1-4000khz Времетраење На Пулсот : 2-500ns Ласерска Бранова Должина : 1064 НМ ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА : 1000в Галво : Синогалво 7110. Длабочина на гравирање : + 1мм (0,039 инчи). Брзина на обележување : € 7000mm/s (275.6 во/s) Контролна Табла : bjjcz табла (Оригинален) опсег На прилагодување На излезната моќност : 10% -100% Површина За Обележување(Леќа) : 175€175mm (6-57/64")@Jollystar/Opex.

Главните карактеристики

Избор на клиент