2пакувајте 6061 Т651 Алуминиумски Лим 12 х 12 х 1/8 Инчи Рамна Обична Алуминиумска Плоча Покриена Со Заштитна Фолија, Правоаголник Што Може Да Се Третира Со Топлина 3мм Алу?
Новак

2пакувајте 6061 Т651 Алуминиумски Лим 12 х 12 х 1/8 Инчи Рамна Обична Алуминиумска Плоча Покриена Со Заштитна Фолија, Правоаголник

DEN 1.33

Во достапна форма

* ● 6061-T651 Големина на Алуминиумски Лим € 2 PACK 12"(L)x12"(W) x 1/8 " (3 MM) дебелина · ①Издржлив и Термички Обработлив Алуминиумскиот лим е изработен од висококвалитетна алуминиумска легура 6061-Т651, со висока цврстина, отпорност на корозија, одлични перформанси на обработка и перформанси на заварување и добар ефект на оксидација, цврстината на 6061 е посилна од онаа на алуминиумските плочи од серијата 5052 и 3003, што е многу погодно за услови за обработка на цврстина ①Рамна и Мазна Површина За Сечење Сите алуминиумски плочи се прецизно исечени и површините се обработуваат за да бидат мазни и рамни без пукнатина или дупка за воздух. ●Двострана Заштитна Фолија●Нашите алуминиумски плочи се опремени со двослоен заштитен филм отпорен на абење и издржлив, кој може да ја заштити алуминиумската плоча од оштетување за време на транспортот, што го прави подобро зачуван и издржлив. ●Широко Користен€6061-T651 се користи во декорација, пакување, градежништво, транспорт, електроника, воздушна, автобуска каросерија, скеле, кула за пренос на енергија, мебел, опрема за бродови и хардвер итн. Зошто да не одберете нас? - Висок квалитет и ретроактивност на производот сигурен и подобрување на конкурентноста - површината е мазна и плошноста е висока, голо око не може да ја види внатрешноста на фабриката преку различни инструменти строго тестирани, како што се спектрометар за директно читање, детектор за ултразвучни недостатоци, детектор за водород, скенер за пресек, електронски микроскоп за скенирање.

Главните карактеристики

Избор на клиент