Метална плоча од месинг H62 метал со тенок фолија за шипки за леќи за домашни материјали за метални материјали за заварување со метал100мм/3.93inchx1000mm/39.9inch Метална фолиј?
Новак

Метална плоча од месинг H62 метал со тенок фолија за шипки за леќи за домашни материјали за метални материјали за заварување со

DEN 542.88

Во достапна форма

Материјал : месинг лист, боја : злато Мазна површина, ниска содржина на кислород. Висока чистота, добра организација. Различни големини за да изберете : 0,04 MMX100 MMX1000 MM, 0,05 MMX100 MMX1000 MM, 0,06 MMX100 MMX1000 MM, 0.08 MMX100 MMX1000 MM, 0. 1mmx100mmx1000mm (дебелина* ширина* должина). Одлична еластичност, флексибилна, одлична густина, термичка спроводливост, добра спроводливост и. Може да се користи за спроводливо, термичко и заварување. Може да биде заварување- тешко, силно. Одлично за заварување и ласкање. Имајте убаво механичко однесување и термичка стабилност. Издржлив во употреба. Масниот лист може да се завари, може да се обработи на ракотворби, декоративни делови, додатоци, итн. Изработено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра машинска обработка што може да издржи обработка на топол и ладен притисок : Материјал : Х62 Месинг разновидност на разновидност на разновидност на разновидност на разновидност на разновидност на разновидност на разновидност Големини за да изберете : ( Дебелина* ширина* должина) .01mmx100mmx2000mm, 0.02mmx100mmx2000mm, 0.03mmx100mmx2000mmmfeature : Методи за обработка : ласерска машина, CNC компјутерски гонг, машина за мелење, мелечки машини : Висока сила, добра пластичност, добра заварување, употреба : широк спектар на употреба, како што се резервоарите за вода, водоснабдување и дренажни цевки, медали, bellвони, цевки од серпентина, комплексни мали производи, ракотворби, хардверски делови, музички инструменти, итн.

Главните карактеристики

Избор на клиент