Пакување од 2 Луминтури Држач ЗА ЦЕВКИ Со Лед Интегрирана Таванска Лента За Светло Цврста Лента Кул Бела СМД 2835 2ФТ 20В
Новак

Пакување од 2 Луминтури Држач ЗА ЦЕВКИ Со Лед Интегрирана Таванска Лента За Светло Цврста Лента Кул Бела СМД 2835 2ФТ 20В

DEN 0.67

Во достапна форма

Енергетски ефикасен и еколошки Заштедете повеќе од 50% на сметката за електрична енергија. Цврсто, површинско монтирање. Висока осветленост, CRI над 80, кул бела 6000k. веднаш, БЕЗ стробофлеш и бучава. Нормален работен век од 50.000+ номинални часови. Заштеда и посветла во споредба со старите флуоресцентни цевки. Спецификација : LUMINTURS LED Цевка, 2 FT(0,6 метар), направени СО SMD 2835 LED чипови. Тоа е многу светло, но заштеда на енергија! Моќност : 20 W LED ЧИП : SMD 2835 Лумени : 2000lm Напон : AC85 - 265v База Тип : T8 Рендерирање Индекс : >80 Капак : Млечна Бела Боја Температура : Ладно Бело 5500-6500k Материјал : Алуминиум+Компјутер Пакување : 2 парчиња/Пакет Гаранција : 1 Години.

Главните карактеристики

Избор на клиент