Ganiude E26 Самрак До Зори Светилки На Отворено, C35 4W/40W 450lm Топла Бела Фотоелемент Сензор Филамент Канделабри Светилки, Не-затемнување, 2700k АВТОМАТСКО вклучување/Исклучу?
Новак

Ganiude E26 Самрак До Зори Светилки На Отворено, C35 4W/40W 450lm Топла Бела Фотоелемент Сензор Филамент Канделабри Светилки,

DEN 383.84

Во достапна форма

?€АВТОМАТСКО САМРАК ДО ЗОРИ E26 БАЗА LED СИЈАЛИЦА q35 LED самрак до зори филамент сијалица е опремена со вграден сензор за светлина кој автоматски се вклучува ноќе и се исклучува во зори(Вклучете помалку од 20лукс,исклучете повеќе од 40лукс). Решете ја неволјата кога заборавате исклучете ја светлината во текот на денот и нема светлина кога се враќате дома навечер. Ве молиме Запомнете : оваа сијалица не е затемнета. ?●ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНИ LED СВЕТЛА q сијалицата за надворешна свеќа на фотоелементот обезбедува осветленост ОД 450 ЛИТРИ со само 4 вати што е совршено заменете ги вашите светилки од 40 вати, 20000 часа живот во текот на 10 пати подолго од традиционалните светилки,продолжувајќи го животниот век на светилките на сензорот за сончева светлина и намалувајќи ги трошоците за енергија од 85%. ?●ИЗБЕГНУВАЈТЕ ПРЕЧКИ●Споредете со другите традиционални светилки, НАШАТА LED сијалица има надграден дизајн што е поудобно и проверете дали можат да се користат на едно светло во исто време. Останете подалеку од неволјите предизвикани од меѓусебно мешање помеѓу светилките. ?●ШИРОКА ПРИМЕНА●оваа гроздобер СИЈАЛИЦА ЕДИСОН ЛЕР ќе работи безбедно и стабилно и е одличен избор за апликации на отворено, како што се надворешно ѕидно светло, светло за трем, светло за приврзок, штала и надворешно светло за жици.

Главните карактеристики

Избор на клиент