иглави

KARISI LATCH COLD KITS Китс кучиња со капчиња за игли занаетчиски занаети Shaggy DIY -приклучоци за возрасни/деца 19,7 x11.8 за декор за домови
Новак
KARISI LATCH COLD KITS Китс кучиња со капчиња за игли занаетчиски занаети Shaggy DIY -приклучоци за возрасни/деца 19,7 X11.8 за декор за домови
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 0.33

? Висок квалитет : Направено од високо квалитетен 100% акрилик, доволно различни бои прецизни предива, вис�

Nimue Counted Cross Stitch комплет Chadivari 119K 6 x 6 инчи
Новак
Nimue Counted Cross Stitch комплет Chadivari 119K 6 X 6 инчи
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 3.33

Број на производителот : 119 K, оригинално име : ChadivariКомплет за вкрстено бод на Нимју Чадивари заврши со го

Преброени вкрстени бод-комплет лимони LUCA-S B1111 Големина: 20x29 cm / 7.8x11.4 “, Fairy Girl Enbridery Xstitch Inglework Handercraft
Новак
Преброени вкрстени бод-комплет лимони LUCA-S B1111 Големина: 20x29 Cm / 7.8x11.4 “, Fairy Girl Enbridery Xstitch Inglework Handercraft
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 560.00

Бои : 38 Ткаенина : Аида (100) 16 КТ „Звеигарт“ бело Теми : сидро, настава по англиски јазик Сосема ново! Овој �

Комплет за везови на мушка «стилизирани мачки n мачиња», мачки, животни, фантазија и магија, големина во 13.8x10.2
Новак
Комплет за везови на мушка «стилизирани мачки N мачиња», мачки, животни, фантазија и магија, големина во 13.8x10.2
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 1.67

платно со цртање на неа Стаклени мониста на Орнела Прекиоса (Република Чек) Упатства за монистра Прочит�

Комплети за везови на игли за игли со игли
Новак
Комплети за везови на игли за игли со игли
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 1920.00

Овој комплет за вез за вез е направен од супериорен квалитет, екстранедостапно Шиење на коцки за везови

Bonroy 3 сетови почетници за вез за вез за бод.
Новак
Bonroy 3 сетови почетници за вез за вез за бод.
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 2.33

【Пакетот вклучува : : 3 PS бамбус везење обрач, 5 сет на доволно нишки во боја, ткаенина од 7 п 2 парчиња но�

Cone Pemlow Cross Stitch KIT-15-3/4 X15-3/4
Новак
Cone Pemlow Cross Stitch KIT-15-3/4 X15-3/4
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 0.33

Stramin, 20 вкрстени бочка на 10 см Големина на перница : 40x40 см Големина на платно 45х50 см Комплетот вклучува : 1.

Дијамантски комплети за сликање за возрасни, тркалезни дијамантски уметнички додатоци комплети Одри Хепбурн Rhinestone везење
Новак
Дијамантски комплети за сликање за возрасни, тркалезни дијамантски уметнички додатоци комплети Одри Хепбурн Rhinestone везење
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 2.67

✅ 【5Д комплети за сликање со дијаманти целосна вежба】 Тркалезната уметност од 5Д дијаманти содржи 17 де�

Комплети за килими со кука за куки за животни за возрасни и деца почетник капчиња за предиво од предиво за везење мачка мачка
Новак
Комплети за килими со кука за куки за животни за возрасни и деца почетник капчиња за предиво од предиво за везење мачка мачка
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 0.67

[Лесно и среќно] Влезете во светот на комплетите за теписи на DIY и почувствувајте ја радоста на создавање

Ву дијамантски вез платно со лепак празно платно со ознаки дијамантско сликарство празно решетка лепило лепило платно додатоци за сликање
Новак
Ву дијамантски вез платно со лепак празно платно со ознаки дијамантско сликарство празно решетка лепило лепило платно додатоци за сликање
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 614.40

Платното е меко, не е лесно да се стане фузи или скршено празно платно на решетката, без рамка За квадрат�

Преброен вкрстен бод комплет пролетна градина luca-s B2385 Големина: 14.83x10.17 во / 38x26 см Мill животните цвеќиња Везници Xstitch
Новак
Преброен вкрстен бод комплет пролетна градина Luca-s B2385 Големина: 14.83x10.17 во / 38x26 см Мill животните цвеќиња Везници Xstitch
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 1.33

Бои : 4317 во / 38x26 см Ткаенина : Zweigart Aida 18 Ct Комплетот содржи : нишки сидро, англиски инструкции, игла за вез

Birds Latch Hook Tear reg Tearpet Mat Iglelework DIY таписерија предиво за занает со капчиња во боја претходно печатена шема дизајн декомпресија
Новак
Birds Latch Hook Tear Reg Tearpet Mat Iglelework DIY таписерија предиво за занает со капчиња во боја претходно печатена шема дизајн декомпресија
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 656.00

Бидете различни : За разлика од другите комплети за куки за заклучување со бела позадина и тешко може да

Комплети за вкрстени бод на FanXvivy за почетници Целосен опсег на комплети за вез за возрасни броеја комплети за вкрстено бод игла, DIY-шевови
Новак
Комплети за вкрстени бод на FanXvivy за почетници Целосен опсег на комплети за вез за возрасни броеја комплети за вкрстено бод игла, DIY-шевови
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 2.33

【Големина и пакет】 : 8,7 × 15,7 инчи, висококвалитетна памучна нишка × 1 (дополнителни 30%); Висококвалитетна

Икони за раси на кучиња CS1308 - Преброен комплет за вкрстено бод3. Теми, игли, ткаенина, обрач за везови, навој на игли, клипери за везови
Новак
Икони за раси на кучиња CS1308 - Преброен комплет за вкрстено бод3. Теми, игли, ткаенина, обрач за везови, навој на игли, клипери за везови
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 3.00

Преброен комплет за шема на вкрстени бод #3 Ги вклучува сите предмети за завршување на работата Големина

DLVKHKL кинески украси украси рачно изработени двострани десктоп табела за антички стил вез за мал екран класична декорација
Новак
DLVKHKL кинески украси украси рачно изработени двострани десктоп табела за антички стил вез за мал екран класична декорација
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 3.00

Домашна декорација, деловни подароци, подароци во странство, подароци за венчавки, подароци за празници

Dimensean печат на вкрстени бод комплети целосен спектар на модели на вез за стартување на почетници за почетници возрасни или деца DIY вкрстени
Новак
Dimensean печат на вкрстени бод комплети целосен спектар на модели на вез за стартување на почетници за почетници возрасни или деца DIY вкрстени
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 1103.84

【Тешкотија】 Лесно , Вез може да се изврши според цртежите 【Спецификација】 Завршена големина : 29,5 × 82,7

Комплет за ставање игла за игла комплет за стартување на иглата со основни алатки и материјали за игли алатки за почетници 7
Новак
Комплет за ставање игла за игла комплет за стартување на иглата со основни алатки и материјали за игли алатки за почетници 7
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 1.00

24 бои на виножито од волнено предиво нашиот комплет за волна од игла обезбедува 23 живописни бои на волн�

Победникот на кругот на мерино влакна за вртење и фелинг. Супер меко чешлано врвови во зачудувачки мешавини во боја, мока
Новак
Победникот на кругот на мерино влакна за вртење и фелинг. Супер меко чешлано врвови во зачудувачки мешавини во боја, мока
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 383.20

4 мл 100% суперфинарска мерино волна 19 микрофон Исклучителна мекост : Идеално за создавање облека и додат

Комплети за печат на вкрстено бод , 11ct 3 нишки 16x20 инчи, вкрстени бод-модели технологија говеда , занаети за везови , почетници
Новак
Комплети за печат на вкрстено бод , 11ct 3 нишки 16x20 инчи, вкрстени бод-модели технологија говеда , занаети за везови , почетници
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 1.33

Комплет за везење на вкрстени бод Еколошката памучна нишка (дополнителни 20%), во споредба со обичната ни�

Лахаина Хаваи САД CS089 - Преброен комплет за вкрстено бод3. Теми, игли, ткаенина, обрач за везови, навој на игли, клипери за везови
Новак
Лахаина Хаваи САД CS089 - Преброен комплет за вкрстено бод3. Теми, игли, ткаенина, обрач за везови, навој на игли, клипери за везови
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 480.00

Преброен комплет за шема на вкрстени бод #3 Ги вклучува сите предмети за завршување на работата Големина

Занаетчиски занаети со наследство извалкани стаклени картички за бод -картички - комплети за бод -
Новак
Занаетчиски занаети со наследство извалкани стаклени картички за бод -картички - комплети за бод -
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 3.00

Од занаети со наследство, овој зачудувачки сет од 3 витраж Божиќни картички има дизајни од Сузан Рајдер,

Мандала Hummingbird CS309 - Преброена шема на вкрстено бод. Само печатена шема внатре. Нема ткаенина, нишки, игли, обрачи.
Новак
Мандала Hummingbird CS309 - Преброена шема на вкрстено бод. Само печатена шема внатре. Нема ткаенина, нишки, игли, обрачи.
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 0.33

Преброена шема на вкрстено бод ; Изберете комплет#2 или комплет#3 ако ви треба ткаенина, сет на конец, игли

Комплети за куки за куки за куки за кука за килим Дома шепа за печатење на кука за кука таписерија со печатено платно занаетчиски
Новак
Комплети за куки за куки за куки за кука за килим Дома шепа за печатење на кука за кука таписерија со печатено платно занаетчиски
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 1.33

Пакет вклучуваат : 1 100% акрилно предисечено бурно предиво; Претходно печатено платно со поддршка од нели

Livingивите соништа предиво од мерино и сари свилени влакна мешавина за вртење и пад. Супер мек чешел врв. Дарма
Новак
Livingивите соништа предиво од мерино и сари свилени влакна мешавина за вртење и пад. Супер мек чешел врв. Дарма
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 0.33

60% мерино 40% сари свила 4 унци луксузно мека чешлана врвна мешавина Зачудувачки бои и возбудлива тексту�

ТВЛАР предиво 10g/20g/50g волнена предиво од волна, вртејќи волна, за да се врти игла за игла, со влажна фелинг, занаетчиски материјали
Новак
ТВЛАР предиво 10g/20g/50g волнена предиво од волна, вртејќи волна, за да се врти игла за игла, со влажна фелинг, занаетчиски материјали
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 3.33

★ разноврсна идеален за пад на игла, влажно фелинг, вртење, ткаење, украси, правење кукли, правење сапун,

Рахима Вајпсинг - 3 парчиња околу образови за вез на вез, масовно имитирано дрво, вкрстено бод за бод прстен 6 инчи 7 инчи 9 инчи, статистика
Новак
Рахима Вајпсинг - 3 парчиња околу образови за вез на вез, масовно имитирано дрво, вкрстено бод за бод прстен 6 инчи 7 инчи 9 инчи, статистика
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 277.12

Одлично за работа на секакви занаети од игла за уметност до сликарство на ткаенини Тоа е исто така рамка

Вервако крст -бод со перница мачка 16 x 16
Новак
Вервако крст -бод со перница мачка 16 X 16
Во достапна форма
Вреднување на стоката:
DEN 3.33

Рачно насликано 16 "x 16" Големо платно со дупки : 100% памук Дебело предиво : 100% акрилик 4,5 шевови / инч, направ�