Никру Двојна Канал Аквариум Светлината Тајмер, ПРЕДВОДЕНА Дигитални Затемнување За Класичен Г2 Риба Резервоарот Светлина
Новак

Никру Двојна Канал Аквариум Светлината Тајмер, ПРЕДВОДЕНА Дигитални Затемнување За Класичен Г2 Риба Резервоарот Светлина

DEN 255.84

Во достапна форма

Симулирајте изгрејсонце и зајдисонце за да обезбедите природен дневен и ноќен циклус за вашата риба Контролирајте го режимот на бело и сино осветлување одделно. Лесен за инсталирање и ракување со голем ЛЦД-дисплеј. Распоредот за осветлување автоматски се зачувува во случај на прекин на струја. Погоден За аквариумско светло Од Никру Класиклед Г2, Тркалезно 30в ГРЕБЕН ПРЕДВОДЕНА од аквариумско светло и хиперрееф 30 аквариумско светло. Овој тајмер може одделно да ги контролира белите и сините канали за осветлување. Лесно е да се инсталира и програмира двоканален тајмер со 24-часовна контрола НА осветлувањето НА АКВАРИУМОТ СО два режима : 15-минутно изгрејсонце и зајдисонце или МОМЕНТАЛНО ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Големиот ЛЦД-дисплеј со едноставна тастатура со копче овозможува работа без проблеми. Внатрешната меморија ги зачувува вашите претходно програмирани времиња во случај на прекин на струја. Често Поставувани Прашања. Ако напојувањето се исклучи, дали тајмерот ќе ги запомни моите поставки?. Да, тајмерот има внатрешна меморија што ќе ги зачува вашите поставки, освен тековното време. Сеуште треба да го ресетирате часовникот. Зошто Ф1/Ф2 не работи?. Ве молиме притиснете ПОСТАВИ за излез прирачник ЗА ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ на режимот И продолжете со распоредот за осветлување на тајмерот.

Главните карактеристики

Избор на клиент

3м стери-лента
Новак
3м стери-лента
Во достапна форма
DEN 2.00
Вреднување на стоката:

Loveубов SEW 5PCS Сет
Новак
Loveубов SEW 5PCS Сет
Во достапна форма
DEN 319.84
Вреднување на стоката: